SKIRESORT Černá hora – Janské Lázně

SkiResort Černá hora – Janské Lázně – Pec pod Sněžkou, je největší a nejrozsáhlejší lyžařský areál v Česku, kde můžete lyžovat až na 50 km sjezdovek na jeden skipas.

SkiResort tvoří několik vzájemně propojených areálů, každý má jiný charakter sjezdovek, různých délek a obtížností. Sjezdové tratě jsou technicky zasněžovány nejmodernější technologií a doplněny osvětlením pro večerní lyžování na vybraných sjezdovkách. Návštěvníci se mezi areály přepravují pomocí sítě SkiBusů, které jsou zdarma.

Ve SkiResortu Černá hora si přijdou na své všichni včetně rodičů s dětmi.

Rodiny s dětmi zde najdou zázemí pro malé lyžaře včetně restaurací a odpočinkových zón s dětskými koutky i např. s přebalovacím pultem pro maminky a jejich batolata.

Větší děti, junioři i dospěláci určitě nepohrdnou možností vyzkoušet atraktivní lyžování v podobě závodu na čas v trati obřího slalomu s časomírou např. ve skiareálu Duncan ve Svobodě nad Úpou, nebo Funline dráhou s klopenými zatáčkami a tunelem.

 

Naše pobočka na chatě Viktorka ve SkiResortu Černá hora v Janských Lázních

Pobočku lyžařské školy, půjčovnu a TestCentrum lyží Fischer najdete vedle dolní stanice kabinové lanovky na Černou horu, přímo nad centrálním parkovištěm.
Výhodná poloha, útulné stylové prostředí v původní roubené krkonošské chalupě a odborný milí personál, který vám rád poradí jaké lyže si máte třeba vybrat při testování lyží Fischer z našeho TestCentra, nebo které lyže z půjčovny vám budou vyhovovat při vaší týdenní dovolené zde v Janských Lázních vám zaručeně zpříjemní aktivní odpočinek.

Po nalyžovaných kilometrech sjezdovek si zasloužíte určitě alespoň jedno odpoledne bez lyží, které si parádně užijete na 3,5 km dlouhé sáňkařské dráze z vrcholku Černé hory do Janských Lázní. Vaše lyžařské vybavení vám zdarma uschováme u nás, saně vám půjčíme v naší půjčovně.

 

Výběr z lyžařských lokalit skiareálu Černá hora – Janské Lázně

Černá hora – Janské Lázně
Duncan – Svoboda n. Úpou
Košťálka – Janské Lázně

SkiTour

Na lyžích a rolbou z Černé hory do Pece pod Sněžkou za 25 min.
Zábavný přejezd ve speciálně upravené rolbě pro převoz lyžařů, kteří překovávají část trasy v rolbě a část na lyžích.

První rolba odjíždí od horní stanice kabinové lanovky na Černé hoře, kde pomáhá lyžařům překonat asi 350m dlouhé avšak mírné stoupání okolo Kiosku na Černé hoře směrem k hotelu Černá Bouda. Odtud se už sjíždí na lyžích ke stanovišti pod „Kolínskou boudou“ kde na lyžaře čeká další rolba, která je odváží do mírného kopce k Pražské boudě, ležící už ve skiareálu v Peci pod Sněžkou u sjezdovky Mulda.

Zpět zeskiareálu v Peci pod Sněžkou do Janských Lázní se lyžaři vrací SkiBusem – červenou páteřní linkou – doba jízdy cca 35 min.

Provoz roleb SkiTour v případě příznivých sněhových podmínek v čase od 9:00 – 15:30, (odjezdy v intervalu cca 20 minut). Jízda rolbou SkiTour je s platným časovým skipasem zdarma. Při použití bodové jízdenky se odečítají body z jízdenky.

Největší lyžařský skiareál v Česku, SkiResort Černá hora – Janské Lázně – Pec pod Sněžkou, má každý rok a v každém ročním období co nabídnout – výběr z několika novinek a investic za poslední roky v blízkém okolí:

 • Hofmanky Express – odpojitelná 6-ti místná vyhřívaná sedačková lanovka s modrou krycí bublinou proti nepříznivému počasí a jedna z nejrychlejší v česku (6m/s) v areálu Černá hora – Janské Lázně
 • Nové a rošířené parkoviště pro 250 aut právě u nové sedačkové lanovky na Hofmanových boudách
 • Stezka korunami stromů Krkonoše (Hofmanovi Boudy)
 • Herní krajina Pecka (ve Velké Úpě)
 • Nové velkokapacitní parkoviště ve skiareálu v Černém Dole
 • Zahrádky Express – odpojitelná moderní 4-místná sedačková lanovka v areálu Pec pod Sněžkou
 • Rozšířené technické zasněžování v hlavních centrech areálu
 • Celkem 50 km sjezdových tratí všech obtížností
 • Jedinečné propojení areálů (Černé hory a Pece pod Sněžkou) pomocí transportních roleb SkiTour.
 • Všechny areály jsou dále propojeny sítí SkiBusů, které přepravují lyžaře i na večerní lyžování
 • Rodinné skipasy (široká nabídka zvýhodněného jízdného pro rodiny s dětmi)

Areál doplňují stylové restaurace v okolí i přímo na sjezdovkách, nabízející rychlé občerstvení a speciality domácí krkonošské kuchyně, ale i pizzerie, dále bary, diskotéky a množství ubytovacích kapacit.

Na našich webových stránkách si můžete vybrat ze široké nabídky hotelů, penzionů, apartmánů.
Levné ubytování v Krkonoších za zvýhodněné ceny, pokud si ubytování objednáte prostřednictvím naší rodinné lyžařské školy Ski centrum Šafář