Chata Švýcarský dvůr

CHATA ŠVÝCARSKÝ DVŮR – Janské Lázně – ubytování v Krkonoších

Chata Švýcarský Dvůr se nachází ve východních Krkonoších, v horském městě Janské Lázně pod úpatím Černé hory ( 1.299 m.n.m ) na jejíž vrchol vede nová 8-mi místná kabinová lanovka.

Janské Lázně jsou známi svojí historií lázeňství díky mnoha léčivým pramenům už od dob 14tého století a v poslední době také díky turistickému ruchu.

Chata Švýcarský Dvůr a v blízkosti Černá hora pro svou výhodnou polohu a nadmořskou výšku tvoří základ sportovních a turistických aktivit. V letním i zimním období Vás pohodlně na vrchol Černé hory přepraví kabinová lanovka tzv.Černohorský Expres

V letním období chata Švýcarský Dvůr nabízí velké množství značených turistických a cyklistických tras, lanové centrum, půjčovny kol, koloběžek a pro příznivce adrenalinu i tandemové lety na padáku „paragliding“ z vrcholu Černé hory s úžasným výhledem na panorama Krkonoš a vyhlídkové lety v letadle. V nejbližším okolí je mnoho zajímavých stylových restaurací s tradiční českou i zahraniční kuchyní včetně specialit.

V zimním období chata Švýcarský Dvůr nabízí vyhlášený Skiresort Černá hora s mnoha sjezdovkami různých délek, obtížností, doplěný o technické zasněžování a večerní lyžování. V okolí Černé hory je pravidelně upravováno více jak 70 km běžeckých tratí. Zajímavostí je také sáňkařská dráha z vrcholu Černé hory po tzv. Zvonkové cestě, dlouhá 3,5 km, využívaná i ve večerních hodinách.

Chata Švýcarský Dvůr se nachází v klidné zóně na okraji lesa a její „roubený styl“ horské chalupy sahá až do roku 1890, ten si oblíbí všichni, kteří mají rádi krásné upravené okolí s velkou zahradou, přírodním ohništěm, pískovištěm a bazénem. Ubytování je vhodné pro větší skupiny!!!

Chata Švýcarský Dvůr je celoročně dostupná po upravené asfaltové silnici směřující do Janských Lázní.

Chata Švýcarský Dvůr a Apartmány „U Švýcarského Dvora“ jsou od sebe vzdáleny pouhých 50m a patří jednomu provozovateli.

Zastávka skibusu je od objektu vzdálena pouhých 100m, skibus jezdí zdarma

250 metrů od objektu ski areál Duncan – pobočka lyžařské školy Ski centrum Šafář

250 metrů od objektu ski areál Košťálka – pobočka lyžařské školy Ski centrum Šafář

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..