Lovecká chata Pašovka

Lovecká chata Pašovka / Krkonoše a okolí

Nedaleko Rýchorské boudy se nachází Lovecká chata Pašovka.

Zmínky o Lovecké chatě Pašovka sahají až do dobv 16.století. Původní chatrč sloužila pro potřeby pastýřů dobytka, hledačů drahých kovů a dřevařů, kteří zde v té době masivně těžili dřevo pro potřeby stříbrných dolů v Kutné hoře. Později postavená už roubená podoba chaty měla ve svém štítě letopočet 1913.

V období 1937-1938 byla Lovecká chata Pašovka využívána vojáky také pro potřeby skladování výbušnin při odstřelování pařezů a stavbě tzv.Vojenské cesty z obce Bystřice směrem na Rýchory ve spojitosti s výstavbou několika obrněných pevnůstek v okolí Rýchor.

Lovecká chata Pašovka dostala název po redaktorovi Stráže myslivosti a spisovateli M.Pašovi, který trávil velmi často dovolenou právě v těchto místech koncem 50 let.

Místní myslivecké sdružení využívalo a udržovalo chatu jako poslední, převážně ke scházení při různých oslavách, výročích a hlavně v podzimních měsících při lovech jelenů.

Po majetkových změnách byla Lovecká chata Pašovka předána správě KRNAP, která v roce 2008 provedla generální opravu chaty do dnešní podoby, se zachováním původního krkonošského stylu staveb.

V blízkosti Lovecké chaty Pašovka se nachází Rýchorská bouda, nedaleko na horských lučinách se pase Skotský náhorní skot, a je zde chráněné území Dvorský prales – několik možností návštěv a výletů v blízkém okolí (info v naší nabídce)

Loveckou chatu Pašovka můžete navštívit značenou upravenou turistickou cestou pěšky či na kole z několika výchozích míst (zákaz vjezdu automobilů) :

*Žacléř / náměstí

*Mladé Buky / fotbalové hřiště

*Horní Maršov / náměstí

*Albeřice / pension Celnice

Vzdálenost v kilometrech:

Janské Lázně – Mladé Buky: 5km

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Tým Ski centra Šafář

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..